kurs projektanta

Kurs projektanta jest ukierunkowany dla osób chcących studiować wzornictwo przemysłowe lub architekturę wnętrz na ASP w dowolnym mieście w kraju. Kurs przewiduje 6 godzin w tygodniu (4 + 2 ) na spotkania z podstawą rysunku, podstawą malarstwa oraz zajęciami z predyspozycji do zawodu.  

Przygotowanie do egzaminów pod zawód projektanta wzornictwa przemysłowego, czy architekta wnętrz, wiąże się ze sprawnym operowaniem językiem plastycznym, a w tym rysunkiem i malarstwem, oraz elastycznym podejmowaniem  kreatywnych rozwiązań z zakresu problematyki projektowej.  Czym się to objawia? Problematyka projektowa na poziomie egzaminów wstępnych porusza podstawowe zagadnienia związane z funkcją projektowanego przedmiotu lub przestrzeni, jej ergonomią i użytecznością, estetyką oraz  odczuwaniem i odbiorem. Tym samym doskonały warsztat rysunkowy, jaki powinien obowiązywać u kandydata, jest podstawą jakiegokolwiek działania. Rysunek, jako zapis myśli i koncepcji. Rysunek jako komunikatywny i estetyczny język wypowiedzi wizualnej.

Dodatkowo, kandydat powinien mieć rozbudowaną wyobraźnię przestrzenną, którą będzie potrafił opisać językiem rysunku technicznego, a w tym podstawą perspektywy zbieżnej oraz aksonometrii, dowolne formy przestrzenne z danej dziedziny. Elementy modelunku światłocieniowego nie powinny być mu obce.

Tym samym kurs ten zakłada rozwój świadomości przestrzennej w oparciu o naukę rysunku i podstaw kompozycji brył i płaszczyzn, w celu rozwiązywania podstawowych problemów projektowych w sposób kreatywny, czyli posiadający niestandardowe, zwielokrotnione odpowiedzi na jedno zadane pytanie.

Od rejestrowania przestrzenności, po różne sposoby budowania komunikatu.

Kandydat powinien wyrażać wszelkie zainteresowania otaczającym go światem. Powinien być niczym Leonardo da Vinci.

Cennik na rok 2019/20

Kurs Projektanta
ilość godzin 216 godzin / 4 + 2 w tygodniu
czas trwania 9 miesięcy ( 9.2019 – 5.2020)
tryb płatności / cena :
całość 3400 zł
trymestr 3 raty x 1160 zł = 3480 zł
miesiąc 9 rat x 400 zł = 3600