Warsztaty animacji 2018


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 20 sierpień 2018


Termin: 15.08 – 18.08. 2018r.

Czas trwania : 24 godziny.

Warsztaty poprowadzi mgr Łukasz Kędziora, absolwent wydziału animacji poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych

oraz dr Rafał Podgórski.

Szczegółowy opis warsztatów:

Dzień 1

Wykład

1. Ogólne omówienie różnych technik animacji, tradycyjnych i cyfrowych oraz zapoznanie uczestników z profesjonalnymi programami do animacji i montażu w tym przedstawienie ich darmowych odpowiedników.

2. Omówienie etapów powstawania filmu (scenariusz, scenopis, storyboard, animatik, animacja ujęć, montaż). Zaznajomienie z funkcjami programu do montażu.

Ćwiczenia

Opracowanie przez uczestników warsztatów scenariusza, scenopisu, storyboardu oraz animatiku do krótkiej, około 10 sekundowej animacji, składającej się z kilku ujęć.

Dzień 2

Wykład

Ogólne omówienie tzw. „12 zasad animacji”, które są podstawą w kreacji ruchu, przy motion designie, różnych rodzajach animacji komercyjnej a także w wielu przypadkach, animacji artystycznej. Szczegółowe omówienie kilku najważniejszych z 12 zasad.

Ćwiczenia

Ćwiczenie z klasycznej animacji po klatkowej. Do wyboru animacja pod aparatem i przeniesienie jej do komputera. Lub rysowanie w komputerze przy pomocy tabletu.

Dzień 3

Wykład

Omówienie animacji cyfrowej typu cut out oraz zapoznanie z funkcjami w programie, niezbędnymi do wykonania tego typu animacji.

Ćwiczenia

Animowanie elementów w programie przy użyciu techniki cut out.

Dzień 4

Wykład

Omówienie animacji cyfrowej typu Inverse kinematic oraz zapoznanie z funkcjami w programie, niezbędnymi do wykonania tego typu animacji.

Ćwiczenia

Animowanie elementów w programie przy użyciu techniki inverse kinematics.

Podsumowanie

Celem warsztatów jest zaznajomienie uczestników z procesem animacji w różnych technikach oraz nabycie podstawowej wiedzy praktycznej w tym temacie.

Każdy etap ćwiczeń będzie poprzedzony wykładem oraz podsumowany konsultacją.

 

koszt jednorazowy warsztatów : 350 zł

koszt godzinowy: 14,6 zł

W cenie warsztatów wliczone są wszystkie potrzebne materiały.